FAQRobot koszący Robomow działa na zasadzie mulczowania ( rozdrabniania ściętej trawy na drobne kawałki ) co może prowadzić do przyklejania się pokosu do obudowy, szczególnie, gdy koszona trawa jest mokra lub bardzo wilgotna. Co jakiś czas należy sprawdzić od strony ostrza stan kosiarki i w razie potrzeby usunąć nadmiar ściętej trawy przy pomocy szczotki lub miękkiej ścierki. Pod żadnym pozorem nie należy używać środków chemicznych oraz nie czyścić robota koszącego pod bieżącą wodą lub przy użyciu węża ogrodowego. W celu zapewnienia lepszego dostępu zalecane jest zdemontowanie ostrza tnącego przy użyciu dołączonego do zestawu klucza.
Ostrzenie jest zabronione, nieprawidłowo naostrzony i niewyważony nóż może spowodować uszkodzenie silnika koszącego, którego ewentualna naprawa bądź wymiana nie zostanie wykonana w ramach gwarancji.
Aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia komponentów w przypadku burzy zaleca się wyciągnięcie wtyczki skrzynki zasilającej z gniazdka zasilającego.

Przegląd okresowy jest zalecany po każdym przepracowanym sezonie. Najlepszym czasem do tego jest zima kiedy robot koszący Robomow nie pracuje.

W celu wykonania przeglądu okresowego zaleca się dostarczenie kosiarki do najbliższego autoryzowanego punktu serwisowego Robomow w celu wykonania przeglądu, czyszczenia, sprawdzenia poprawności działania podzespołów oraz aktualizacji oprogramowania.

- Zawsze wyłączaj wyłącznik bezpieczeństwa przed sprawdzeniem, czyszczeniem lub naprawą robota koszącego Robomow.

- Regularne sprawdzanie stanu technicznego kosiarki automatycznej Robomow poprawia jej skuteczność oraz wydajność oraz skutecznie wydłuża jej żywotność.

Podczas konserwacji należy używać tylko i wyłącznie oryginalnego wyposażenia i akcesoriów Robomow. Wszystkie modyfikacjie, nieautoryzowane działania, lub użycie nieoryginalnych części może skutkować nieuznaniem reklamacji w okresie obowiązywania gwarancji.


Kontakt

Multisalon stacjonarny i Serwis

ul. Świerczewska 5
71-066 Szczecin
tel. 601 782 237
tel. 605 460 553

Copyright © 2021 - Robotykoszace.com | All Rights Reserved