O Nas

Swoim doświadczeniem i profesjonalizmem służymy Państwu od ponad 20 lat.

Firma EKOOS jako jedna z pierwszych na terenie Szczecina podjęła się instalacji oraz dystrybucji systemów nawadniania. Długoletnie doświadczenie zaowocowało ścisłą współpracą z czołowym producentem instalacji nawadniających i sprzętu ogrodniczego - marką GARDENA.

Przeszło od 2001 roku firma EKOOS jest odznaczana certyfikatami, a obecnie posiada już status autoryzowanego dystrybutora marki.Firma EKOOS wychodząc naprzeciw rozwijającemu się rynkowi i oczekiwaniom klientów w 2013 roku rozpoczeła współpracę z jednym z wiodących producentów robotów koszących Robomow. Te kilka lat współpracy przyniosło uzyskanie statusu autoryzowanego dystrybutora robotów koszących Robomow oraz w 2016 roku uzyskaliśmy status autoryzowanego punktu serwisowego urządzeń Robomow serii Premium Line oraz City Line.
Początkowo firma nazywała się Friendly Machines, została założona przez dwóch męszczyzn Adi Pelessa i Shai Abramsona w Izraelu.

Pierwszym urządzeniem które zadebiutowało na wystawie GLEE w Birmingham w Wielkiej Brytanii w 1997 roku był " Robomow Classic " i był to pierwowzór rozwijany i udoskonalany do dnia dzisiajeszego.

W 1999 roku firma Friendly Machines zmieniła nazwe na Friendly Robotics i pod tą nazwą działa do dziś.

W 2000 roku światło dzienne ujrzała druga generacja kosiarek automatycznych Robomow, seria RL. Następca Robomow Classic był bardziej zaawansowany technicznie, mniejszy, lżejszy i bardziej przyjazny dla użytkownika. W późniejszych latach dodatkowo seria RL została wyposarzona w stację dokującą i dostała możliwość tworzenia programu okresowego który pozwalał na całkowite zapomnienie o koszeniu trawnika.

W 2005 roku firma Freindly Robotics, postanowiła jeszcze bardziej wyeksponować swoją markę " Robomow ", czego nestępstwem jest to że marka " Robomow " jest powrzechnie rozpoznawana na całym świecie.

W 2008 roku Robomow wydał trzecią generację kosiarek autoamtycznych pod serią RM. Zarówno w tym jak i poprzednim przypadku kosiarki z serii RM były jeszcze mniejsze i lżejsze, a co najważniejsze jeszcze bardziej skuteczne w automatycznym koszeniu trawników. Seriia ta była produkowana z powodzeniem do 2013, a w tym czasie inżynierowie firmy Robomow ciągle pracowali nad rozwojem i ulepszeniem właściwości technicznych automatycznych robotów koszących, czego konsekwencją było wypuszczenie czwartej generacji pod seria RS sprzedawaną do dzisiaj.

Jednocześnie na rynek wydane zostały zupełnie nowe modele kosiarek Robomow w serii RC, roboty te były przeznaczone na dużo mniejsze powierzchnie trawnika niż modele serii RS.

Rok później została wydana aplikacja do sterowania i zarządzania pracą kosiarek automatycznych Robomow aplikacja. Aplikacja pozwalała użytkownikowi na dużo szybsze, łatwiejsze i bardziej przyjemne zarządzaniem urządzeniem Robomow.

W chwili obcnej na świat przychodza zupełnie nowe kosiarki z serii RX przeznaczone na bardzo małe powierzchnie, tak aby każdy niezależnie od wielkości ogrodu mógł się cieszyć urządzeniami Robomow.

NAGRODY
Kontakt

Multisalon stacjonarny i Serwis

ul. Świerczewska 5
71-066 Szczecin
tel. 601 782 237
tel. 605 460 553