FAQAutomatyczne roboty koszące są głównym celem naszej firmy, a mamy w tym ponad 20-letnie doświadczenie. Cechy i zalety urządzeń Robomow są tym, co oddziela nas od konkurentów:

- Wytrzymałe ostrza ze stali i solidne, całościowe wykonanie kosiarki.

- Duża szerokość cięcia w wyniku czego Robomow potrzebuje mniej czasu pracy żeby skosić podobny obszar.

- Jedyna kosiarka automatyczna z nożem przesuniętym poza linię koła co pozwala na perfekcyjne docięcie krawędzi trawnika.

- Kosiarki automatyczne Robomow są w pełni sterowalne za pomocą bezpłatnej aplikacji Robomow APP.

- Zdalna diagnostyka i bezpośrednie wsparcie.

Od 2016 posiadamy autoryzację serwisową produktów Robomow z serii Premium Line oraz City Line ( modele RX, RC, RS, MC oraz MS )Urządzenie można dostarczyć bezpośrednio do Naszego serwisu Ekoos ul. Santocka 48-49 w Szczecinie lub skontaktować się telefonicznie bądź za pośrednictwem formularza kontaktowego i ustalić wizytę serwisową z Naszym pracownikiem.

Teoretyczny czas pracy kosiarki Robomow dla jednego ładunku waha się od 40 do 120 minut, w zależności od konkretnego modelu. Niemniej jednak, rzeczywisty czas pracy może zmieniać się w zależności od wysokości i rodzaju ciętej trawy.

W przypadku robota koszącego nie jest istotne jaki obszar skosi za jednym wyjazdem. Jego koncepcja jest taka, że trawnik ma być utrzymany zawsze na identycznym poziomie. Kosiarka Robomow większość trawników skosi w 100% w ciągu kilku wyjazdów.

Tak. Ostrze zamontowane w urządzeniach jest wykonane z wysoko jakościowej i bardzo solidnej stali, a silniki koszące wystarczająco silne, aby wykonać pierwsze koszenie. Czasami, gdy trawa jest wysoka potrzeba kilku dni koszenia, żeby doprowadzić trawnik do idealnego wyglądu i odpowiedniej wysokości.

Średni czas ładowania Robomow zależy od konkretnego wzoru, i zmienia się od 45 do 120 minut zależąc od pojemności akumulatora. Niektóre cykle ładowania mogą trwać dłużej niż zwykle, ze względu na potrzebę równoważenia komórek baterii.

Robomow to robot koszący do trawnika. Kosiarki Robomow wymaga jednorazowej instalacji stacji bazowej i drutu obwodowego, który będzie wyznaczał granice trawnika. Przewód jest przymocowany na poziomie gruntu za pomocą szpilek, a po kilku – kilkunastu dniach zostanie on pokryty trawą. Następnie konfigurujemy samo urządzenie przy pomocy dedykowanej aplikacji. Robot porusza się po trawniku pomiędzy przewodem obwodowym przy zastosowaniu specjalnego algorytmu, żeby robot jeździł w nieprzewidywalny sposób. Kiedy moc akumulatora osiągnie niską wartość robot automatycznie znajdzie przewód i wróci po nim do stacji ładującej.

Kosiarki automatyczne Robomow koszą trawę na bardzo małe kawałki, które spadają z powrotem na ziemię i zakopują się w korzenie trawnika gdzie ulegają rozkładowi służąc jako naturalny nawóz. Dodatkowa korzyść to zmniejszenie zapotrzebowania na wodę ponieważ koszona trawa ma w sobie 80 – 85% wody którą podczas rozkładu uwalnia z powrotem do gruntu.

Każda przeszkoda czy rabata powinna być zabezpieczona drutem obwodowy. Nie jest to konieczne kiedy przeszkoda jest sztywna, odporna na uderzenia i wyższa niż 15 centymetrów. W momencie zderzenia z taką przeszkodą robot natychmiast zatrzyma noże i odwróci się dokładnie tak jak to jest w przypadku dojechania do granicy trawnika.

W oparciu o doświadczenie, w większości przypadków roboty koszące Robomow współpracują z istniejącymi instalacjami elektrycznego ogrodzenia dla psów.

Nie jest to w żaden sposób wyliczane. Na czas koszenia ma wpływ bardzo wiele czynników niezależnych od urządzenia, jednakże kosiarki Robomow mają bardzo duża szerokość koszenia, dzięki czemu czas jaki robot przebywa na trawniku się zmniejsza.

Kosiarka automatyczna Robomow, działa jeżeli temperatura jest wyższa niż 5°C. Jeżeli temperatura jest niższa to robot koszący nie opuści stacji bazowej, a w przypadku spadku temperatury podczas koszenia robot automatycznie zatrzyma realizowany program i powróci do stacji.

Kosiarki Robomow mają unikalny tryb „ krawędziowanie „. Nóż jest wysunięty poza linię koła, co pozwala mu bez problemu dociąć krawędź trawnika.

Tak! Aplikacja mobilna Robomow APP daje pełną kontrolę nad swoją kosiarką Robomow z poziomu tabletu czy smartfonu. Ponadto, kosiarki autoamtyczne Robomow mogą zostać wyposarzone w dodatkowy moduł GSM, umożliwia on na wysyłanie bezpośrednio do urzązenia mobilnego komunikatów operacyjnych oraz bezpieczeństwa. Ponadto po wyrażeniu zgody jestnieje możlwość wysyłania automatycznych wiadomości o pracy robota bezpośrednio do Centrum Wsparcia Robomow, aby maksymalnie szybko reagować na występujące błędy czy problemy techniczne.

Robot Robomow jest wyposażony w funkcję kodu PIN. W wypadku niezamierzonego podniesienia lub usunięcia kosiarki ze stacji kosiarka wyemituje alarm dźwiękowy i będzie on emitowany do momentu podania prawidłowego kodu PIN. Dodatkowo bez podania kodu PIN nie ma dostępu do żadnych funkcji robota koszącego Robomow.

Koszenie trawy w sposób losowy pozwala kosiarce na cięcie trawnika z kilku różnych kierunków, a to zapewnia zawsze idealną jednorodną powierzchnię i powoduje wrażenie świeżo skoszonej trawy.

Gdy poziom naładowania jest niski, kosiarka Robomow automatycznie rozpocznie szukanie przewodu obwodowego po którym pojedzie do stacji bazowej w celu naładowania akumulatora, a gdy zajdzie taka potrzeba bo naładowaniu wróci samodzielnie do pracy.

Tak, Robomow jest na tyle cichy, że bez problemu może pracować w godzinach nocnych.

Konstrukcja robota Robomow jest kaskadowa, co skutecznie zabezpiecza robota przed wodą opadową. Dlatego robot koszący może pracować w deszczu, jednakże nie jest zalecane koszenie mokrej trawy, przez wzgląd na zdrowie trawnika oraz mokry pokłos może kleić się w kupki które zostaną na trawniku i będą bardzo nieestetyczne.

Kosiarki Robomow domyślnie mają za zadanie skosić cały trawnik dwa razy w tygodniu. Taka ilość koszenia pozwala na utrzymanie trawy w odpowiedniej zdrowej kondycji oraz zawsze perfekcyjnym wyglądzie. Jednak,że można zmienić ustawienia tak, aby robot przystępował do pracy codziennie bez zachowania dwóch pełnych cykli w tygodniu.

Tak. Aby robot działał potrzebne jest rozciągnięcie drutu obwodowego wokół całego trawnika oraz elementów stałych podatnych na uszkodzenia jeżeli takowe znajdują się w powierzchni trawnika. Prawidłowe zainstalowanie przewodu obwodowego jest kluczowe żeby jakość i niezawodność została zachowana w pracy robota koszącego Robomow.

Przedmioty takie jak kwietniki, stawy, małe drzewa czy rabaty kwiatowe mogą być chronione przez tworzenie „ Wysp obwodowych ” jednak, że wyspy te nie mogą być większe niż 30metrów kwadratowych. Elemety mniej delikatne, sztywne i wyższe niż 15cm nie muszą być otaczane kablem obwodowym.

Nie ma konieczności ukrywania kabla pod ziemią, można zamocować przewód do gruntu za pomocą plastikowych szpilek, a po kilku tygodniach przewód stanie się niewidoczny na trawniku. Jeżeli jednak zachodzi konieczność wkopania kabla pod zięmię jego głębokość nie powinna być wieksza niż 5 centymetrów.

Chociaż urządzenie Robomow ma szereg zabezpieczeń zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności oraz o utrzymanie dzieci i zwierząt poza obszarem koszenia podczas pracy kosiarki Robomow. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa każdorazowe podniesienie robota koszącego czy powrót kosiarki na stację bazową powoduje zatrzymanie ostrza.

I. Blokada rodzicielska: uniemożliwia niezamierzone działanie robota koszącego Robomow przez przypadkowe naciśnięcie jednego z przycisków. Tylko naciśnięcie dwóch przycisków w określonej kolejności rozpoczną pracę.

II. Anti-Theft kod PIN: brak podania kodu pin aktywuje alarm dźwiękowy oraz skutecznie blokuje urządzenie do momentu podania prawidłowego kodu PIN.

III. Czujnik podniesienia: W momencie podniesienia robota podczas pracy, ostrze zostaje natychmiastowo zatrzymane.

IV. Czujnik zderzenia: Kiedy kosiarka uderzy w przeszkodę zatrzyma się i zmieni swój kierunek jazdy, oraz wyłączy napęd ostrza na czas wykonywania manewru.

V. Awaryjny przycisk STOP: Naciśnięcie przycisku STOP w dowolnym momencie podczas pracy zatrzyma wszystkie uruchomione funkcję robota koszącego Robomow.

VI. Wyłącznik bezpieczeństwa: Przełącznik odłączający całe zasilanie robota koszącego. Zaleca się jego zastosowanie przy każdym podniesieniu robota do pozycji pionowej lub podczas wykonywania przeglądu lub konserwacji.

VII. Monitorowanie zasilania: Stacja bazowa stale bada natężenie prądu dochodzącego do bazy, a gdy prąd jest za słaby lub nastąpił zanik robot zatrzyma się i co jakiś czas będzie wysyłał sygnały dźwiękowe. Jeżeli zanik prądu nastąpi w momencie kiedy robot znajduje się w stacji bazowej robot wyjedzie około 10 centymetrów przed nią i aktywuje sygnał dźwiękowy który co jakiś czas będzie wysyłany.

Robot koszący Robomow nadaję się do każdego kształtu i wielkości ( do 3500 metrów kw. ) trawnika. Maksymalne nachylenie które może być obsługiwane przez kosiarkę Robomow to 20 stopni. Robot może kosić trawniki oddzielone np ścieżką czy tarasem, jeżeli znajdują sie na tym samym poziomie co trawnik za pomocą specjalnego " wąskiego przejścia ". Dodatkowo istnieje możliwość koszenia ręcznego robotami Robomow przy użyciu specjalnego dedykowanego pilota lub za pomocą aplikacji Robomow APP.

Tak, jest taka możliwość, niestety ograniczona tylko do robotów koszących z serii RC oraz MC.

Największą część trawnika, na którym jest zainstalowana stacja bazowa, będzie strefą główną. Pozostałe mniejsze trawniki zostaną nazwane podstrefami, do których robot koszący Robomow automatycznie dojedzie specjalnie zaprogramowanym przejściem pomiędzy strefami. Istnieje też możliwość koszenia oddzielnych trawników do których robot nie jest wstanie dojechać automatycznie poprzez użycie pilota lub aplikacji Robomow APP. Cały cykl koszenia zostanie zakończony dopiero gdy strefa główna i wszystkie zdefiniowane podstrefy zostaną skoszone.

Obszar w którym będzie poruszał się robot koszący należy sprawdzić i usunąć z niego kamienie, gałęzie i inne ciała obce. Jednak robot koszący Robomow posiada bardzo ostry i wytrzymały nóż oraz silne wysoko obrotowe silniki, co pozwala na cięcie małych gałązek, szyszek czy owoców. Jeżeli jednak zdaży się sytuacja że jakiś element obcy utkwi na nożu robot zatrzyma pracę i wyświetli komunikat o blokadzie ostrza tnącego w celu uniknięcia uszkodzenia kosiarki.
W przypadku serii RC oraz MC wąskie przejście musi wynosić minimum 1 metr, natomiast modele RS oraz MS potrzebują minimum 1,2 metra szerokości. Jeżeli chodzi o długość to tutaj bez problemu może ona wynosić od kilku do kilkunastu metrów.
Tak. Kosiarki automatyczne Robomow cechują się bardzo dobrą zwrotnością oraz specjalną konstrukcją przez co bardzo mocno dopasowują się do kształtu ogrodu i zapewniają dokładne koszenie.

Czujnik deszczu to urządzenie zainstalowane w korpusie kosiarki Robomow. Wykrywa deszcz lub wysoką wilgotność powietrza. Po wykryciu wysokiej wilgotności czujnik wstrzyma działanie robota i rozpocznie poszukiwanie stacji bazowej. Po wykryciu deszczu na wyświetlaczu pojawi się komunikat „ Deszcz wykrywany „. Automatyczna praca zostanie wznowiona po 30 minutach od spadku poniżej ustalonej skali.

Funkcja TurboMow umożliwia szybsze i silniejsze koszenie wysokiej trawy podczas pierwszego cięcia w sezonie. W trybie TurboMow, robot koszący Robomow zmniejsza swoją prędkość jazdy, podwaja liczbę godzin koszenia i pracuje na najwyższych obrotach.

Funkcja ta pozwala na bardziej efektywne koszenie trawnika. Zapewnia głądką i ciągłą zmianę kierunku jazdy robota przy dojechaniu do drutu granicznego.

Kosiarka Robomow porusza się w pełni po przewodzie tylko podczas koszenia krawędzi oraz 3 metry przed bazą, w każdym innym przypadku utrzymuje różną odległość od przewodu granicznego z zakresu pomiędzy 10 a 70 centymetrów.


Kontakt

Multisalon stacjonarny i Serwis

ul. Świerczewska 5
71-066 Szczecin
tel. 601 782 237
tel. 605 460 553